Aranżacja ściany

Modne style wykończenia wnętrz

Ściany generalnie odgrywają bardzo istotną rolę w całościowym wystroju wnętrz. Aranżując je mamy nieskończenie wiele kombinacji i pomysłów. Możemy w bardzo atrakcyjny i kreatywny sposób dobierać różne style, faktury i kolory. Ostateczny wybór jednak powinien współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza oraz podkreślać indywidualny charakter właścicieli.

Aranżacyjna odwaga

Obecne trendy w urządzaniu wnętrz najbardziej koncentrują się na stylu minimalistycznym. Chodzi w nim o to, aby wyeliminować zbędne przedmioty pełniące funkcję niby ozdobnych bibelotów. Natomiast oryginalnym sposobem na nadanie pomieszczeniom unikalnej atmosfery jest przede wszystkim niekonwencjonalne wykończenie tej jednej wybranej ściany. Sprawdźmy zatem co ówcześnie jest na tak zwanym topie.

Tynk strukturalny

Tynk strukturalny to dosyć mocny akcent i idealnie sprawdza się na dużych powierzchniach ścian. Ponad to, że stanowi bardzo ciekawy efekt dekoracyjny, idealnie również kryje różne mankamenty powierzchni.

Cegła i kamień

Ściany wyłożone surową cegłą lub kamieniem idealnie funkcjonują w nowoczesnych pomieszczeniach w połączeniu w gładkimi powierzchniami. Sprawdzają się zarówno w stylu tradycyjnym, klasycznym jak również bielone doskonale wkomponowują się w styl skandynawski.

Beton architektoniczny

Materiał ten daje nam mnóstwo przeróżnych możliwości aranżacyjnych zarówno w przestrzeniach publicznych jak i domach mieszkalnych. Przy pomocy zastosowania odpowiednich farb można również odmienić jego szarość w inne fantazyjne odcienie. W zestawieniu z kolorowymi i ciepłymi dodatkami tworzy wyjątkowo estetycznie urządzone wnętrza.

Ponadczasowe drewno

Drewniane akcenty nie ograniczają się jedynie do podłóg czy mebli, bowiem coraz częściej goszczą one na ścianach. Królują nie tylko w stylu skandynawskim, ale także w nowoczesnym i loftowym. Współcześnie drewno ze względu na swój charakter oraz różne odcienie pozwala na bardzo wiele ciekawych i nieszablonowych rozwiązań dekoracyjnych.

Grafika

Fantazyjne malowanie ściany w różne wzory geometryczne np. szachownicę lub z użyciem innych szablonów malarskich, podobnie jak tapety, w zestawieniu z gładkim kolorem pozostałych powierzchni daje równie ciekawe efekty. Odważni natomiast decydują się na niebanalne malowidła ścienne, które nie tylko przyciągają wzrok gości, ale również mają indywidualne znaczenie dla mieszkańców.